top of page

ЖІЗЕЛЬ

Балет «Жізель, або Вілліси» вважається найкращим романтичним твором у балетному мистецтві. Незважаючи на те, що цьому балету вже понад 170 років, він, як і раніше, входить до десятки найпопулярніших балетних постановок світу і названий найкращим твором відомого французького композитора Адольфа Шарля Адана. Лібрето до балету «Жізель» створено на основі старовинної легенди, переказаної Генріхом Гейне. Це легенда про вілліси - наречених, що померли до весілля і не реалізували свою мрію про щастя, тому, зустрівши чоловіка опівночі, вони танцювали з ним до тих пір, поки він не вмирав.

Оскільки для романтизму в цілому, і для романтичного балету в тому числі характерний різкий конфлікт між реальним життям і «життям серця», балет «Жизель» не просто ділиться на два акти, він як би представляє нам дві реальності в одному творі. Перший акт підкреслено приземлений, другий – містичний. На сцені другого акту фантастично-чарівний цвинтар, де живуть вілліси… І ось на цьому фантасмагоричному фоні розігрується драма, яка не знає собі рівних за розпалом пристрастей. Лише поява Жизелі рятує Альберта від гніву вілліс.

Найімовірніше, секрет популярності «Жизелі», в тому і полягає, що метафоричною мовою балету сказано про кохання, яке сильніше за саму смерть.

Інші спектаклі

Лебединое озеро
Щелкунчик
Ромео и Джульетта
Спящая красавица
Жизель
Дон Кихот
Шопениана
Забавный концерт
Шехерезада
bottom of page