top of page

ШЕХЕРАЗАДА

Балет «Шехеразада» – постановка на музику симфонічної сюїти Н. Римського-Корсакова переносить глядачів у колорит арабських казок «Тисячі та однієї ночі». На початок цього казкового циклу.

Дія відбувається у шахському гаремі. Загальна атмосфера млості та пристрасті передається глядачеві. Шахземан нашіптує своєму братові шаху Шахріяру, що дружини тому зраджують. Шахріяр вирішив перевірити достовірність братових слів, не підозрюючи про наслідки! І як тільки він вирушає на полювання, дружини вмовляють євнуха впустити в гарем їхніх коханців. У танці все більше легкості та пристрасті… Зобеїда так само забуває про Шахріяра, темперамент та краса Золотого раба підкорює її. У танці розростається справжня східна пристрасть… І ось Шахріар, що раптово повернувся, застає дружин, що розважаються з коханцями. На всіх чекає жорстока кара, Зобеїда вбиває себе сама і на сцені залишається страждаючий Шахріяр.

Балет "Шехеразада" - це казка про пристрасть, розказані мовою пластики. Видатний балетмейстер Михайло Фокін для цього балету створив нову пластичну мову. Він відмовився від пуантів та прийнятих жестів класичного танцю для того, щоб нічого не заважало рухам передавати справжню енергію кохання. Його хореографія, заснована на складних рухах, приправлена східним колоритом, здатна передати найтонші нюанси людських взаємин.

Інші спектаклі

Лебединое озеро
Щелкунчик
Ромео и Джульетта
Спящая красавица
Жизель
Дон Кихот
Шопениана
Забавный концерт
Шехерезада
bottom of page