top of page

ШОПЕНІАНА

«Шопеніана» - балет легкий і дивовижний. Він вважається безсюжетним і картини тонко з'єднані загальним ліричним настроєм. Його автор, Михайло Фокін, визнаний найпотужнішим реформатором балету, і «Шопеніана» повертає нас до кращих романтичних традицій, їхнього блискучого класичного втілення.

Балерини в білих довгих класичних пачках. Трохи тремтить блідо-блакитний ліс фону на задньому плані. Тонка лірика фортепіанної музики Фредеріка Шопена. Полонез, ноктюрн, мазурка, вальс, з'єднані Михайлом Фокіним у хореографічну сюїту, сприймаються як єдине ціле.

На сцені ніби оживає ніжний фантастичний світ легкокрилих сильфід, що існує тільки в уяві юнака, що танцює.

У «Шопеніані» кордебалет постійно підключається до танцювальної партії солістів. Кордебалет то акомпанує солісту, то розвиває хореографічну тему, потім знову передаючи її солісту. Одна поза плавно перетікає до іншої, немов малюючи єдину чарівну картину. Рухи рук балерин настільки розкуті, що мальовничо доповнюють художні образи крилатих сильфідів. Пензлі та передпліччя рухаються в такт музики. Саме ця плавність робить танець ширяючим і ніжним, як романтична мрія.

Інші вистави

Лебединое озеро
Щелкунчик
Ромео и Джульетта
Спящая красавица
Жизель
Дон Кихот
Шопениана
Забавный концерт
Шехерезада
bottom of page