top of page

ЛЕБЕДИНЕ ОЗЕРО

«Лебедине озеро» – перший із трьох балетів Петра Чайковського – визнаний неперевершеним шедевром класичного балету і вже майже півтора століття не сходить із усіх найвідоміших сцен світу. Саме музика Петра Чайковського, хореографія перетворили традиційне балетне лібрето на досконалий витвір мистецтв. Гарні костюми, багаті декорації, чарівна музика та досконалий танець, де руки-крила «танцюють» так само виразно, як і тіло, зробили цей балет символом досконалості.

Багато фрагментів із «Лебединого озера» – «Танець маленьких лебедів», «Вальс», «Іспанський танець» – вже давно живуть окремим життям, як популярні концертні номери, але тільки єдине динамічне дійство здатне показати все багатство та глибину цього твору. У балеті чергуються реальні та фантастичні картини, створюючи свою динаміку. Суть вистави набагато глибша, ніж просто боротьба добра та зла. Це боротьба недосвідченості та підступності.

Закляття злого Генія Ротбарта може бути знищене лише справжнім коханням. Зігфрід клянеться Одетте у вічному коханні. Але якщо ця клятва буде порушена – Одетта назавжди залишиться лебедем. Підступна Одилія, представши в замку принца двійником Одетти, обманює закоханого Зігфріда і він порушує клятву, дану своєю коханою. Цей найпотужніший конфлікт переданий ідеальним поєднанням хореографії та музики.

Наявність у репертуарі театру такого масштабного класичного твору як «Лебедине озеро» говорить про найвищу майстерність артистів, а спілка музики з хореографією приносить глядачеві справжню насолоду.

Інші спектаклі:

Щелкунчик
Лебединое озеро
Ромео и Джульетта
Спящая красавица
Жизель
Дон Кихот
Шопениана
Забавный концерт
Шехерезада
bottom of page